Sociedad ilarmónica Rías Baixas

     



             FESTIVAL DE MÚSICA CLÁSICA NAS RÍAS BAIXAS 2018
         Cá colaboración do
       

     Concerto en Cambados

     DeLis Dúo (Irma Bau, cello / Irina Veselova, piano)


   Obras de             E. Bloch, M. de Falla E D. Sostakovitx



   Auditorio de Cambados, luns 20 de Agosto   21 horas

        Cá colaboración do Concello de Cambados Compra aquí tus entradas
Vídeo    | Cartel    | Intérpretes




       
         

     Concerto de Saxo e Piano

             

      Rafa Yebra, saxo
      Pablo Rodríguez, piano


     Obras de:
      Debussy, Decruck, Villalobos, Hindemith e Schumann


   Santiago, Paraninfo da Universidade. Mércores 26 de Setembro    20,30 horas

Programa   | Cartel  | Intérpretes    | Audio (F. Decruck) 

   Colabora:                  Compra aquí tus entradas    
   

     Festival Bach


   

   



       20,30 horas

Ver mais  | Cartel  | Intérpretes  | Vídeo    





     Festival de Xóvenes Talentos

        de Galicia, Rusia, Holanda e Francia             

    Cristina López Iribarnegaray, frauta
      (Galicia)
      Jacobo Ramos Casariego, piano (Galicia)
      Luna van Leeuwen, violín (Países Baixos)
      Xurxo Morales Varela, saxofón (Galicia)
      Linkova Anna, piano (Rusia)
      Laura Morales Rejas, violín (Galicia)
      Manuel Pérez Vazquez, guitarra (Galicia)
      Raúl Reyes Fuentes, clarinete (Galicia)
      Dupille Charlotte, violín (Francia)

     Obras de:
     J. S. Bach, J. Brahms, M. Ravel, S. Rachmaninoff, D. Scarlatti, E. Ysaye, F. Doppler,
      J. Demersseman e M. Quiroga


   Luns 2 de Xulio    20,30 horas
Programa   | Cartel  | Intérpretes    | Vídeo de Crisantemi 

   Colabora:   
   

     CUARTETO DE CLARINETES TETRAMORPH


   

   

         PROGRAMA: Monográfico de Música Latinoamericana (arxentina e cubana), moi entretenida


  1. Histoire du Tango , Astor Piazzola
  2.    
  3. Morronga la Milonga, Javier Girotto

  4. Aires Tropicales, Paquito D'Rivera
  5.    
  6. Adiós Muchachos, Julio César Sanders, Arr. Ioan Dobrinescu



      9 de Xullo       20,30 horas Compra aquí tus entradas
Ver mais  | Cartel  | Intérpretes  | Programa    


     AZOUGUE

                           


    PEDRO LAMAS / JACOBO DE MIGUEL / XOSÉ LOIS ROMERO

     Músicas do Mundo


   Luns 16 de Xullo   20:30 horas   Auditorio de Sanxenxo


Compra aquí tus entradas
Programa   | Cartel  | Intérpretes    | Audio  

       

     CUARTETO DE CORDAS NOVECENTO

                           


    Ildico Oltai, violín/ Irina Gruia, violín / Iona Ciobotaru, viola / Millán Abeledo, chello

     Obras de Tailleferre, Spin-Dunk, Turina, Puccini e Durán


    Luns 23 de Xulloo   20:30 horas   Auditorio de Sanxenxo


Compra aquí tus entradas
Programa   | Cartel  | Intérpretes    | Vídeo de Crisantemi 

       

     MERLÍN ENSEMBLE


   

    Rosalía Gómez Lasheras, piano
     Yolanda Fernández Anguita, clarinete
     Antonio Viñuales Pérez, violín
     Rebeca Maseda Longarela, violín
     Alberto Rodríguez Herrero, viola
     Iván Siso Calvo, violoncello


         PROGRAMA:

         Obertura sobre Temas Hebreos,     S.Prokofiev
            Quinteto con clarinete K. 581,     W.A.Mozart
         Quinteto con piano, op. 44,      R.Schumann



   Luns 30 de Xullo   20:30 horas     Auditorio de Sanxenxo Compra aquí tus entradas
Ver más  | Cartel  | Intérpretes  | Programa    

   

     BAMBÚ ENSEMBLE


   

   

         PROGRAMA:


             F. Mendelssohn       Octeto en Mi b mayor Op.20
             G. Enescu        Octeto en Do mayor Op.7



    Luns 6 de Agosto   21 horas     Auditorio de Sanxenxo Compra aquí tus entradas
Ver más  | Cartel  | Intérpretes  | Programa    

   

      Ad Libitum Strings

      Grigori Nedobora, violín

        

Obras de:
      A. Vivaldi  y   J.S. Bach


   luns 13 de Agosto    21 horas     Auditorio de Sanxenxo

Compra aquí tus entradas
Ver mais   | Cartel  | Intérpretes    | Vídeo 



     CONCERTO DE NADAL

     CUARTETO CON VOZ


1ª Parte: Soprano e Cuarteto

A. Vivaldi - Domine Deus del Gloria RV 589

W.A.Mozart - Laudate Dominun (Visperae solemnes de      confessore KV 339)

A. Corelli - Concerto de Nadal Op. 6, n.º 8

W.A.Mozart - Motete Exultate Jubilate KV 165


2ª Parte: Cuarteto

F. Kreisler - Schöne Rosmarin

I. Albeniz - Tango en Re maior

F. Kreisler - Liebeslied

L. Anderson - Plink Plank Plunk

C. Gardel - Por una cabeza


Intérpretes:

      Indra Sesti Di Lucca, soprano              Anca Smeu, violín

      Elina Viksne, violín                               Plamen Velev, cello

     Natalia Madison, viola



   Teatro Principal. Santiago, 27 de Decembro    20:30 horas

   Entradas: 9 € (canles de venda do Auditorio)



                
Programa    | Cartel    | Intérpretes




        FESTIVAL DE MÚSICA CLÁSICA NAS RÍAS BAIXAS
             

     Concerto Inaugural


      Ad Libitum Strings Grigori Nedobora, violín


      A. Vivaldi: Catro Estacions
      A. Piazzola: Catro Estacions


   Auditorio de Sanxenxo, luns 14 de Agosto    21 horas

            Ver mais    Cartel    Intérpretes



   

     Oleg Kogan (cello) e Ilona Timchenko (piano)


   Obras de Bach, Beethoven, Ravel e Tchaikovsky



   Sanxenxo, luns 21 de Agosto    21 horas

            Ver mais    Cartel   Intérpretes



   

     Gala de Novos Talentos

      acompañados ó piano por V. Baryliak e O. Totkalova


   Obras de Saint-Saëns, Tchaikovsky, Schumann, Bach, Wieniavsky, Cassadó, Schostakovich e Sarasate



   Sanxenxo, luns 28 de Agosto    21 horas

            Programa   Cartel   Intérpretes

                                           Cá colaboración do





     CUARTETO DE PIANO


   Obras:

J.S. Bach - Ofrenda Musical BWV 1079: Sonata sobre o tema real, 1º mov. largo

G. Mahler - Cuarteto para piano e corda en la menor

G. Fauré - Cuarteto para piano N.º 1, 4º mov. allegro molto


W.A. Mozart - Cuarteto con piano KV 478, 1º mov. allegro

R. Schumann - Cuarteto con piano Op. 47, 3º mov. andante cantabile

J. Brahms - Cuarteto para piano, violín, viola e violonchelo nº 1, 4º mov. rondó alla zingarese: presto



Intérpretes:


      Ilona Timchenko, piano                    Grigori Nedobora, violin

      Timur Sadykov, viola                       Barbara Switalska, cello



   Auditorio de Cambados, 16 de Decembro    20 horas


                    Cá colaboración do Concello de Cambados



Programa    | Cartel    | Intérpretes    | Vídeo
Compra aquí tus entradas

Compra aquí tus entradas



               

© Filarmónica Rías Baixas 2018